Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet. =o))

6 věcí na krásu

5. února 2007 v 11:05 |  Péče o Pleť

Šest tipů na krásu

I když od novoročních předsevzetí uplynula dlouhá doba, mnohá už vzala za své. Možná se v nich objevovaly sliby, jak vylepšíte svoji image a tedy zhubnete,...
... budete zdravě jíst a podobně. Přinášíme několik tipů na krásu, které by se měly stát samozřejmou součástí našeho života.
Elixír života
Voda je elixírem života. Dostatečný pitný režim udržuje náš organismus v chodu. Nedostatek vody může způsobit celou řadu zdravotních potíží a trpí také naše pokožka, která se stává scvrklejší a vrásčitá. Doporučované minimum jsou dva litry denně, ovšem v letních měsících a při pobytu ve vyhřátých bytech a kancelářích by měla být spotřeba vyšší. Žízeň nejlépe uhasí minerální vody, k pití jsou vhodné bylinkové čaje. Méně už limonády a ovocné šťávy pro vysoký obsah cukru.
Lehká strava
Dostatek ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, nízkotučné jogurty a sýry, ryby a bílé maso se postarají o to, aby se postava zbytečně nezakulacovala, anebo v lepším případě se hmotnost snižovala. Navíc tělo přijímá vyvážené množství vitaminů, minerálních látek, stopových prvků, což se blahodárně projevuje nejen na zdraví, ale také na kvalitě pokožky, vlasů a nehtů.
Pohyb
Nemusíte zrovna lámat rekordy ve zdvihání činky ve fitcentru. Dobré kondici i náladě uděláte za dost, třeba když místo výtahu budete zdolávat schody do svého bytu či kanceláře pěšky. Dopřejte si za každého počasí procházky v přírodě nebo si občas zajděte zaplavat. Pravidelná fyzická námaha prospěje jak ochablým svalům, tak psychické kondici.
Spánek
Dostatečně dlouhý a hluboký spánek potřebujeme k celkové regeneraci organismu, ale spánek rovněž přispívá k dobré náladě a duševní vyrovnanosti. Každému se někdy přihodí, že vstává "levou nohou", to když ho provázejí nepříjemné sny a budí se pod tíhou starostí. Zkuste se hned po ránu na sebe do zrcadla usmát, i když máte zrovna pocit, že tvář, kterou vidíte, snad nemůže být ani vaše. Úsměv umí dělat zázraky, jen je potřeba tuto "medicínu" trénovat.
Meditace
Je to starověká disciplína, kterou docílíte pocit uvolnění. Nehledejte v ní nic mystického a tajemného, moderní meditace nabízí mnoho způsobů, jak dosáhnout vnitřního klidu. Po náročném dnu plném stresu a obav stojí za to udělat si čas jen sami pro sebe, najít si klidné, ničím nerušené místo a soustředit pozornost do svého nitra. Výbornou metodou může být i jóga nebo autogenní trénink.
Barvy a květiny
Že mají barvy vliv na naši pohodu a duševní rozpoložení, není třeba připomínat. Každý člověk dává přednost jinému odstínu a sám má nejlépe vyzkoušené, která barva má na něj pozitivní účinek. Obecně platí, že například červená symbolizuje sílu a aktivitu, žlutá je barvou slunce, které podněcuje inspiraci, modrá vyvolává uvolnění a spojujeme ji s pocitem blaha a klidu. K navození příjemných pocitů někdy postačí, když na desku jídelního nebo pracovního stolu postavíme květiny v námi oblíbené barvě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama