Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet. =o))

Oči,kruhy,řasy,váčky

5. února 2007 v 13:30 |  Líčení,tipy triky
Výživa řas
Řasy jsou denně zatěžování množstvím řasenky, kterou zpravidla odličujeme až na konci dne, někdy dokonce řasy odličujeme a opět líčíme i více než jednou za den. Jako ostatní části těla jsou vystavené slunci, zimě, špatnému životnímu prostředí a podobně, takže jsou jistě velmi mnoho zatěžované. Přitom jsou co se týče regenerace opomíjenou součástí. Ruku na srdce, kolikrát jste jim kdy popřáli nějakou výživu? Pleť v obličeji a pokožku těla hýčkáme krémy, ale s řasami jsme na tom už hůř. Co tedy s tím? Máte několik možností. Večer před spaním po důkladném odlíčení můžete řasám dopřát výživu ve formě ricinového oleje, který vetřete do řas (pokud neseženete ricinový olej, můžete jej nahradit i olivovým- panenským za studena lisovaným). Při večerním ošetřením pleti můžete také krém vetřít až ke špičkám řas. To ovšem není vhodné při příliš hutných krémech, vhodnější jsou lehké emulze. O víkendu dopřejte řasám odlehčení a neličte je vůbec nebo pouze průhlednou výživnou řasenkou. Přetřít je můžete také již zmiňovaným olejem, budou pak výraznější i bez líčení. Nenechávejte také odličování řas až na večer, ale udělejte tak hned, jak přijdete z práce domů (tedy pokud se večer již nikam nechystáte).
Řídnutí, ztráta řas
Někdy může dojít k prořídnutí nebo úplné ztrátě řas. Může za to řada faktorů jako alergie (na čočky, řasenky, makeup), užívání některých druhů léků, hormonální poruchy, působení jedů z okolního prostředí, snížená funkce štítné žlázy, špatná výživa. Je třeba doplnit vitaminy, především betakaroten, vitamin E (kapsle vitaminu E se dají propíchnout a aplikovat přímo na řasy), B-komplex, B12 (pivovarské kvasnice), panthenol. Vtírejte mezi řasy ricinový olej. Vyhněte se používání líčidel a používejte přírodní kosmetiku. Stravujte se zdravě a vyváženě, vyhýbejte se chemii v potravinách.

Proč máme váčky a kruhy pod očima?

Kolem očí se dělají kruhy a váčky. Váčky vypadají hůř, a proto se jich víc bojíme. Podle dr. Betty Albertové z Berkeley v Kalifornii váčky i kruhy mají stejný původ, a to tělní tekutiny, které vytvářejí otoky.
"Váčky" se můžou objevit, když se tekutina nahromadí pod očima, kde je kůže tenčí než jinde na těle. S rostoucím věkem a možná s přispěním dědičnosti se otoky tvoří častěji nebo ani nezmizí, protože kůže postupně ztrácí svou pružnost a začíná ochabovat. Možná v tom mají prsty i jiné faktory. Například dědičné zatížení, při kterém se tuk chránící oči protlačí oslabenými svaly, nebo některé léky, například kortison, či nevhodné kosmetické přípravky, cigaretový kouř a nečistoty ze vzduchu.
Lze říct, že otok kolem očí klidně vyvolá i únava nebo lokální podráždění. Zadržování vody se zvětší i při onemocněních štítné žlázy, ledvin nebo srdce. A to se zvlášť projeví kolem očí. A jako by toho nebylo dost, důležitou roli hraje i působení zemské přitažlivosti. Když spíme, hlavně na břiše, může se do horních i dolních víček dostat nadbytečná tekutina.
Kromě vyloučení všech faktorů, o kterých jsme se zmínili, toho člověk postižený otoky nemůže mnoho udělat. Nepříznivý vliv přitažlivosti lze zmírnit dalším polštářem, aby hlava byla výš. V závažných případech se dá oteklá tkáň nebo nadbytečný tuk pod očima odstranit chirurgicky. Tato operace se provádí běžně ambulantně.
Co způsobuje tmavé kruhy pod očima?
Dr. Albertová má i pro tento jev skoro stejné vysvětlení. I zde je nejdůležitějším faktorem věk. Zdá se, že tmavé kruhy pod
očima jsou též dědičné a že se zhoršují věkem. Ale jenom zřídka signalizují nějaký zdravotní problém. To, co se objevuje jako tmavý nebo tmavě modrý odstín,je krev, která prochází cévami vedoucími hned pod povrchem kůže. A tyto kruhy můžou ještě ztmavnout, když je člověk unavený. Tmavé kruhy pod očima se často objevují u žen při menstruaci nebo v těhotenství.
Pomůžou kosmetické korektory, pokud normální make-up nestačí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama