Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet. =o))

Výchova mužů :-D takový rady

8. května 2008 v 2:35 |  ♥LOVE věcičky
***1. chlapský zlozvyk: Má totální odpor k domácím pracím

>> Hrajte si s ním

Jak to platí na šimpanze
Když chcete primátům něco vysvětlit, udrží pozornost jen pět vteřin, načež začnou vyvádět hlouposti. Pokud je chcete něco naučit, musíte se naladit na jejich vlnu a vymýšlet zábavu. Opičák si vás zafixuje jako osobu, s níž si užije legraci, tudíž na vás bude i při učení viset očima. Navíc vybije energii a lépe se pak soustředí. Cvičitelé šimpanzů to proto dělají takhle: Když chtějí, aby opičák splnil úkol, nejdřív si s ním deset minut hrají.

Jak to zkusit na muže
Každý chlap zůstává v hloubi duše pořád klukem bez ohledu na to, jestli dosáhl osmnácti, nebo pětatřiceti. Jeho skrytá hravost bohužel většinou vypluje na povrch v nevhodnou chvíli - třeba když se mu snažíte vysvětlit, jak by se hodilo, kdyby i on občas opláchl nádobí nebo vyluxoval. Kázání si odpusťte, stejně se míjí účinkem. Raději miláčka zlákejte k činnosti, která ho baví - třeba s ním rozehrajte počítačovou hru. V nejlepším vyhlaste, že si chcete dát pauzu. Oznamte drahému, že si s ním za půl hodiny budete hrát dál, ale předtím by mohl vynést odpadky. Rozjařený chlapík nejspíš bez protestů úkol splní. Mozek má pořád zaplavený chemikáliemi dobré nálady, takže mu domácí práce nebude připadat tak otravná jako jindy.

***2. chlapský zlozvyk: Je nevychovaný

>> Odměňujte, ale netrestejte

Jak to platí na psy
Nevycválaní mladí psi běžně očichávají lidem rozkrok a značkují si cizí nohy močí. Když hafana odstrčíte, vzbudí to v něm leda ještě větší touhu po čichání a značkování. Podle cvičitelů psů mnohem lépe funguje, když štěně odměníte za dobré chování - a prohřešky budete ignorovat. Psi zbožňují pozornost, takže si moc dobře zafixují, za co je hladíte a chválíte. A na nepřístojnosti si postupně nechají zajít chuť, protože nesnášejí, když je milovaná bytost ignoruje.

Jak to zkusit na muže
Možná váš chlapík dělá něco, čím se ve společnosti ztrapňuje - třeba vypráví sprosté vtipy. Když ho pod stolem kopnete do kotníku, jenom ho naštvete. Následkem může být, že příště začne vykládat ještě peprnější fór, jen aby vám dokázal, že si může dělat, co se mu zachce. Chlapi totiž nesnášejí, když se s nimi zachází jako se zlobivými dětmi. Váš drahý zastává názor, že nemáte právo ho vychovávat, nejste přece jeho matka. Vy ho samozřejmě cepovat můžete, ale potřebujete to dělat tak, aby si ničeho nevšiml. Takže až příště začne hlasitě říhat, jíst řízek rukama nebo nemístně vtipkovat na účet hostitelky, úplně ho vytěsněte. Pokud se naopak bude chovat mile, odměňte ho (stačí polibek nebo pohlazení). Muži - stejně jako psi - vás chtějí potěšit. Váš drahý proto postupně přestane dělat věci, kvůli kterým se měníte v kus ledu.

***3. chlapský zlozvyk: Když křičíte, plaší se

>> Zachovejte klid

Jak to platí na koně
Kůň je obrovské a silné zvíře, ale vyžaduje jemné zacházení. Když na něj zakřičíte, znervózní a přestane poslouchat. Proto ty nejlepší výsledky při práci s koňmi mívají trenéři, kteří na zvíře mluví klidným hlubokým hlasem a jemně se ho dotýkají.

Jak to zkusit na muže
Jakmile zvýšíte hlas, chlap se splaší. Takže i když vám ten váš pocuchal nervy, pokuste se zachovat klid. Příklad: Rozzuřilo vás, že na poslední chvíli zrušil schůzku - už potřetí tenhle týden. Asi byste nejraději ječela jako požární siréna, ale zkuste se ovládnout. Pokud vzteky vidíte rudě, jděte se na chvíli projít, zavřete se v koupelně a pusťte si na předloktí studenou vodu... Prostě udělejte cokoli, co vás uklidní. Pak předstupte před drahého hříšníka a bez emocí mu vysvětlete, čím vás naštval. Když křičíte, muž vnímá jen jekot a ne obsah slov. Jakmile posadíte hlas níž, chlap vám bude věnovat pozornost, kterou si zasloužíte. Tip: Jestliže mu položíte dlaň na předloktí, přitáhnete k sobě pozornost a milého uklidníte.

***4. chlapský zlozvyk: Je paličatý

>> Použijte správnou řeč těla

Jak to platí na tygry
Dobrý krotitel šelem zachází se zvířetem jako rovný s rovným. Ukáže tygrovi, že se ho nebojí, ale nepokouší se zvíře zastrašit. Jde proti šelmě se zvednutou hlavou a s rovnými zády. Díky tomu nevypadá jako kořist, ale zároveň nepůsobí výhrůžně.

Jak to zkusit na muže
Když se s ním hádáte, možná se mu podvědomě snažíte řečí těla naznačit, že jste silná soupeřka. Stoupnete si k němu hodně blízko, rozkročíte se, založíte ruce v bok a propalujete ho pohledem. Muž z každého vašeho gesta čte: "Dej si na mě pozor!" Tím ale dosáhnete jen toho, že se chlapík zatvrdí a přejde do protiútoku. Jestliže naopak sklopíte hlavu, schoulíte se nebo založíte ruce na hrudi, vypadáte poddajně, což je také chyba. Pak se nemůžete divit, že vás drahý nebere moc vážně. Správný postoj: Stůjte vzpřímeně, ale ne tak blízko k němu, abyste působila výhrůžně. Ruce nechte viset podél těla. Při řeči se milému dívejte do očí, ale snažte se vypadat klidně, ne bojovně. Uvidíte, že se s ním domluvíte snadněji.
***5. chlapský zlozvyk: Věčně tvrdne doma

>> Správně načasujte zábavu

Jak to platí na lvy
Lvi prospí dvacet hodin denně a k pohybu se přinutí, jen když si potřebují sehnat něco k snědku. Hodláte-li lva přimět k aktivitě v době, kdy má "spací" období, hrozí vám, že se na vás šelma naštve. Jestliže po králi zvířat něco chcete, musíte si vyčíhnout dobu, kdy je zrovna čilý.
Jak to zkusit na muže
Unaveného chlapíka těžko vytáhnete na procházku nebo na koncert. A když se vám ho přece jen podaří odlepit od křesla před televizí, povleče se za vámi jako stín, bude okázale zívat a při každé příležitosti vám dá pocítit, jak je vyčerpaný a bez nálady. Že jste raději nezůstala doma! Pokud vás štve, že váš lev přirostl k pohovce v obýváku, nalaďte se na jeho vnitřní hodiny. Jestli chodívá ráno cvičit, zavelte k výletu na kolech hned po snídani. A kdyby všechno selhalo, zkuste ho probrat z kómatu jeho oblíbenou potravou. Navrhněte, že zajdete na steak do restaurace, ve které se milý obvykle oblizuje až za ušima, a pak si půjdete zatancovat.

*** 6.chlapský zlozvyk:Je tupý na romantiku

>> Pomalu ho zaškolte

Jak to platí na slony
Tyhle kolosy s chobotem si dokážou osvojit stovky triků, ale učí se hodně pomalu. Trenér musí po malých krůčcích ukazovat, co po slonovi chce. Příklad: Pokud vyžaduje, aby slon maloval na plátno, nejdřív ho naučí držet v chobotu štětec. Pak zvířeti ukáže, jak se štětec máčí v barvě, a nechá ho, aby si to víckrát vyzkoušelo. Až když tohle všechno slon perfektně zvládá, přijde na řadu samotné malování.
Jak to zkusit na muže
Skoro každý chlap má v povaze romantiku, jenom to o sobě neví. Chtěl by ukázat, že je do vás blázen, jenže ho nenapadne, že by mohl koupit deset růží a zapálit svíčky. Místo toho vám věnuje svůj zálesácký otvírák na konzervy anebo vybaví váš byt novou policí na knihy. Když mu ukážete, jaké důkazy lásky byste si dala líbit, přiučí se. Začněte tím, že naservírujete večeři s romantickými kulisami, po jakých toužíte. Scénář několikrát zopakujte. Drahý pochopí, jak si představujete "hezký večer", a časem utká vlastní romantický plán.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama